عمل جراحی پروتز سینه

جراحی بزرگ کردن سینه روشی برای بزرگ کردن سینه‌های خود به اندازه دلخواه است. یکی از راه های بزرگ کردن سینه، بهره گیری از پروتز است؛ با استفاده از پروتزهای سیلیکونی و یا پروتزهای سرم نمکی، حجم بیشتری به سینه‌های بیمار افزوده می‌شود تا فرمی گِرد و جذاب‌تری بیابد. بزرگ کردن سینه به معنای ساخت یک سینه جدید و یا لیفت سینه نیست. طی این عمل، صرفاً اندازه سینه‌ها بزرگ‌تر

چه روش‌هایی برای بزرگ کردن سینه با پروتز وجود دارد؟

با پیشرفت‌های فن‌آوری در دهه‌ی گذشته، امکان بزرگ کردن سینه که ظاهر و احساسی مشابه سینه‌های طبیعی دارد، بیشتر از قبل محقق شده است. برای این منظور گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در خصوص آنها با جراح خود مشورت کنید. انتخاب‌های شما به تعدادی عوامل از جمله اهداف زیبایی شما، میزان کشسانی و قابلیت ارتجاعی پوست شما و نوع ساختار بدن شما بستگی دارد. دکتر پرویزیان با صرف زمان کافی، تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه خواهند داد. در برخی از موارد، ایشان ممکن است ترکیب عمل لیفت سینه را با پروتز سینه به شما توصیه کنند.

مزایای جراحی پروتز سینه

علل زیادی برای تصمیم به انجام جراحی بزرگ کردن سینه وجود دارد. چه بخواهید اندازه و حجم سینه خود را بزرگ نمایید و چه بخواهید عدم تقارن یا افتاده بودن سینه خود را رفع نمایید، دکتر پرویزیان می‌تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک نماید.

جراحی پروتز سینه می‌تواند به رفع مشکلات زیر کمک نماید:

 • حجم و اندازه از دست رفته سینه بعد از شیردهی
 • حجم و اندازه از دست رفته سینه بعد از کم کردن زیاد و ناگهانی وزن
 • حجم و اندازه از دست رفته سینه در اثر افزایش سن
 • سینه‌های ناتقارن یا بد فرم
 • جهت کاشت سینه بعد از جراحی برداشتن سینه

متقاضیان مناسب برای جراحی پروتز سینه

دکتر پرویزیان، طی یک جلسه مشاوره برای جراحی بزرگ کردن سینه، به‌طور کامل هدف شما از انجام جراحی پروتز سینه را مشخص می‌نماید. اینکه شما از نحوه انجام جراحی و تغییراتی که این عمل جراحی به زندگی شما اعمال می‌کند، توقع واقع‌بینانه داشته باشید، از اهمیت زیادی برخوردار است. بلافاصله بعد از تصمیم قطعی شما به انجام جراحی پروتز سینه، به منظور تعیین اینکه آیا جراحی پروتز سینه مناسب شما می‌باشد، سابقه پزشکی و سلامت فعلی شما بررسی خواهد شد.

متقاضیان مناسب جهت جراحی برجسته کردن سینه با پروتز، عبارتند از:

 • از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشند و وزنشان نزدیک به وزن ایده‌آل‌شان باشد.
 • در دوره بارداری یا شیردهی نباشند.
 • سینه آنها کامل رشد خود را داشته باشد.
 • به اندازه کافی بافت طبیعی سینه داشته باشند، که بتواند پروتز را بپوشاند.
 • سرطان سینه یا غده در سینه خود نداشته باشند.
 • دچار ناهنجاری‌های خودایمن نباشند.
 • برای کاشت پروتزهای سالین (محلول نمکی)، حداقل ۱۸ سال و برای کاشت پروتزهای سیلیکونی، حداقل ۲۲ سال داشته باشند.

محل برش

محل برش برای جراحی بزرگ کردن سینه، یک انتخاب شخصی است که می‌تواند به اندازه و نوع پروتز انتخابی شما بستگی داشته باشد. ۳ گزینه برای محل برش وجود دارد:

 • برش دور هاله سینه: این برش در امتداد پایین‌ترین لبه آرئول (هاله اطراف نوک سینه) ایجاد می‌شود.
 • برش روی چین سینه: این برشی کوچک و افقی است که در پایه سینه، دقیقاً بالاتر از چین سینه و محل اتصال آن به دیواره قفسه سینه ایجاد می‌شود. این نقطه متداول‌ترین محل برش برای جراحی بزرگ کردن سینه است.
 • برش در زیر بغل: گاهی اوقات بیمارانی که در مورد اِسکار قابل مشاهده بر روی سینه‌های خود نگران هستند، برش در منطقه زیر بغل را ترجیح می‌دهند. این تکنیک اجازه نمی‌دهد که جراح در طی عمل، دید مستقیمی از پاکت پروتز داشته باشد.

در تمام موارد، برش‌های جراحی بسیار کوچک و کم‌رنگ هستند. هر گونه اِسکار به تدریج محو شده و به سختی قابل رؤیت خواهد بود.

مراحل انجام جراحی بزرگ کردن سینه چیست؟

دکتر پرویزیان عمل جراحی بزرگ کردن سینه را با استفاده از بی‌هوشی عمومی انجام می‌دهد، به این معنی که شما در طی عمل در خواب خواهید بود. این عملیات با ایجاد کوچک‌ترین برش ممکن در محل انتخابی شما (در جلسه مشاوره) آغاز می‌شود. گام بعدی این است که یک فضای کوچک به نام پاکت ایجاد شود تا جراح پروتز را داخل آن قرار دهد. برای این منظور دو گزینه کلی وجود دارد:

 • پشت بافت غده سینه : محل پاکت، بالای عضله قفسه سینه و پشت بافت غده سینه است. این گزینه معمولاً با مدت زمان بهبودی کمی کوتاه‌تر همراه است. بیمارانی که دارای بافت سینه اندکی هستند، ممکن است کاندیدای خوبی برای این گزینه نباشند، زیرا استتار لبه پروتز دشوار است.
 • زیر عضلات سینه: شما ممکن است انتخاب کنید که جراح، پروتز را زیر عضلات قفسه سینه شما قرار دهد. مدت زمان بهبودی و ریکاوری پس از این عمل کمی طولانی‌تر است، اما بسیاری از بیماران ظاهر و احساس نهایی پروتز پشت عضله را ترجیح می‌دهند. این مکان همچنین برای بیمارانی که انتخاب می‌شود که پروتز آناتومیکال را انتخاب کرده‌اند. زیرا احتمال کمتری برای چرخش آن وجود دارد.

پس از قرار دادن پروتز سینه و حصول اطمینان از اینکه سینه‌ها متقارن هستند، جراح محل برش را با بخیه جذبی (که نیازی به کشیدن ندارد) می‌بندد. حتی اگر عمل شما تنها حدود یک ساعت طول می‌کشد، انتظار داشته باشید که در روز جراحی زیبایی سینه، ۳ ساعت را برای این فرآیند بگذرانید.

پس از درمان

بعد از عمل پروتز سینه، مقداری تورم اولیه رخ می‌دهد که معمولاً در عرض چند روز برطرف می‌شود، اما تورم باقی مانده ممکن است چند هفته تا یک ماه بعد ناپدید شود. برای پیگیری درمان در طی چند روز بعد از عمل، باید دوباره مراجعه کنید که این زمان بسیار خوبی برای پاسخ به هرگونه سؤال شما خواهد بود. ما با کمال میل از تماس و یا مراجعه حضوری شما در مطب استقبال می‌کنیم.

متقاضیان بزرگ کردن سینه ‌اغلب می‌توانند فعالیت‌های عادی روزانه مانند رانندگی، دوش گرفتن، آشپزی و یا خرید را ظرف ۱ تا ۲ روز پس از عمل خود از سر بگیرند. انتظار داشته باشید که به ۳ یا ۴ روز مرخصی از کار (بسته به ماهیت فیزیکی شغل شما) نیاز داشته باشید. برای برخی از بیماران، پوشیدن سینه‌بند جراحی برای یک دوره کوتاه بعد از عمل مفید خواهد بود.

از فعالیت‌های شدید برای ۲ تا ۳ هفته پس از عمل پروتز سینه اجتناب کنید و برای حداقل ۱ ماه دقت بیشتری برای مراقبت از سینه‌های خود داشته باشید. شما می‌توانید ورزش‌های پایین‌تنه را ۲ تا ۳ هفته بعد از عمل جراحی شروع کنید، اما از تمرینات بالاتنه به مدت حداقل ۶ هفته اجتناب کنید.

می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *